Kas tead, kui palju oled tänaseks pensioni kogunud?

Kas sina tead, kui palju on sul kogunenud raha I riiklikku pensionisambasse? Ja millisesse pensionifondi liigub su kogumispensioni raha ehk II sammas? On sul olemas ka III sammas ehk vabatahtlik kogumispension? Kas omad ülevaadet sellest, kui palju on sul II ja III sambas raha ning milline on sinu valitud fondide tootlus?

Pensionifondi vaatamine. Kui palju on pensionifondi raha kogunenud?

Hiljuti avaldas SEB pank pensioniuuringu tulemused ning need räägivad sellest, et ligikaudu kolmandik Eesti inimestest ei tea, kui palju on neil pensioniks kogutud. Ligi pool II sambasse kogujatest ei tea, millisesse pensionifondi nende raha koguneb ning vaid 7% vastanutest oskab nimetada oma fondi aastatootlust.

Mõistame hästi, et töölkäiv inimene ei märka seda, kuidas tema pensionifond kasvab. Raha liigub valitud fondi automaatselt ning ülevaate omamiseks tuleb teha ekstra samme. Ometi on kasulik oma pensionivaral silma peal hoida ning teadvustada, et tegu on minu isikliku kapitaliga tuleviku heaks. Kas minu raha paikneb sobivas fondis? Kas minu ootused kogumisele ja tulevasele pensioni suurusele on realistlikud? Soovitame kindlasti aeg-ajalt oma pensionivarad üle vaadata ning neid küsimusi küsida.


Kuidas saan teada, kui palju on mul tänaseks pensionivara kogunenud?


I sammas (riiklik pension)

Esimesse sambasse kogunenud pensioni kontrollimiseks tuleb sisse logida Eesti.ee lehele ja oma pensionikindlustuse registri teatis üles leida.
Selleks mine:
Eesti.ee: Minu andmed > Toetused ja pensionid > Pensionikindlustuse registri teatis.

Peale kogunenud summa teada saamist võib huvi korral kasutada Pensionikeskuse I samba kalkulaatorit, et riikliku pensioni eeldatavaid makseid vaadata.


II sammas (kohustuslik kogumispension) ja III sammas (vabatahtlik kogumispension)
Seda, kui palju on sul kogunenud II ja III pensionisambasse, on mugavaim vaadata selle panga internetikeskkonnast, mida sa peamiselt kasutad. Sõltuvalt pangast võib pensionivara paiknemine menüüdes veidi erineda, kuid ei ole väga keerukas seda üles leida.
SEB internetipank: Kogumine/Pension -> Pensionivarad
Swedbanki internetipank: Minu pension -> Minu pensionivara
LHV internetipank: Pensionikonto ülevaade esilehel või vasakus ääreveerus

Liites kokku kalkulaatoritest saadud summad saad aimu, kui suur hakkab tulevikus su pension olema. Edasi saad juba planeerida oma tegevusi täpsemalt ja miks mitte mõelda ka täiendava investeerimise peale.

Hoiustamine